Před pár dny jsem od táty dostala hrst vyryté kadeřavé petrželky. Tedy dostala – ležela v zahradě na zemi a když jsem se na ni dívala, tak mi řekla, ať si ji klidně vezmu a zkusím zasadit. No to ale není vůbec špatný nápad! I když byly rostlinky v dost zuboženém stavu (byli vyryté už asi dva dny), nebyly úplně uschlé.

Kadeřavá petrželka se dá pěstovat doma

Protože už je dost chladno a před zimou, tak je jasné, že sázet ji v zahradě fakt nemá smysl. Takže jsem si jednoduše vzala prázdný květináč a na zahradě do něj nabrala hlínu. Mám čerstvě poryto, takže jsem prostě nabrala z první kupky hlínu do dvou třetin květináče, vložila dovnitř rostlinky a zbytek výšky dosypala další hlínou a trošku udusala.

TIP NA ČLÁNEK: Jak odstranit pryskyřici z textilu? Vyzkoušenými způsoby!

Kadeřavá petrželka je v podstatě nenáročná

Petrželka má ráda běžnou hlínu, samozřejmě úrodnou a přiměřeně propustnou. Pěstování doma jí v zásadě nevadí.

Rostlinky jsem řádně zalila, takže už za pár hodin všechny stvoly krásně stály a vesele se rozhlížely po kuchyni. Však vidíte sami:

kadeřavá petrželka
foto / archiv LNR

Petrželka má mnohá využití

Já mám petrželku moc ráda, skvěle zdobí pokrmy (například polévky, saláty, chlebíčky, pomazánky a podobně), ale i velmi dobře chutná. Ostříhala jsem si za pár dní první sklizeň do polévky.

Pak mi ovšem rostlinka začala chřadnout a zbylé lístky zežloutly. Myslela jsem, že mám po petrželce, ale dívejte se, co se stalo za pár dní:

petrželka kadeřavá
foto / archiv LNR

Ano, zase začala podrůstat… ostříhám tedy žluté zbytky a pokračuji v péči 🙂

kadeřavá petrželka
foto / archiv LNR

TIP NA ČLÁNEK: Jak pěstovat mucholapku / masožravku

By LNR