detoxikace organismu

Detoxikace neboli očista těla je zdravou metodou, jak organismus zbavit škodlivin, které se časem v těle usazují. Nejde jen o vlivy vnější (špatný vzduch, prostředí, nedostatek slunce a pohybu), ale především ty, které přijímáme potravou. Jak probíhá detoxikace organismu s ostropestřcem nebo chlorellou?

Kdy se hodí detoxikovat tělo?

Detoxikaci můžete na svém těle vyzkoušet pravidelně nebo jednou za čas. Když třeba budete pociťovat zvýšenou únavu, budete mít pocit, že jíte často málo zdravá jídla, když celkově budete chtít povzbudit svůj organismus. Častým důvodem, proč se zaměřit na očistu organismu přichází i s rozhodnutími typu: že začnete sportovat, hubnout, žít zdravěji. Detoxikace organismu je v těchto případech více než vítaná. Nastartujete totiž své tělo k lepšímu metabolismu a využívání energie.

Podporuje zdravý životní styl

Detoxikace se často volí ve chvíli, kdy jste se již na cestu za zdravějším životním stylem dali, už několik týdnů se jí řídíte, ale přichází na vás krize. Myslíme tím situace, kdy očekáváte rychle a viditelné účinky (například zhubnutí nebo jiný vnější či vnitřní efekt) a ono nic. Tělo se totiž často náhlým nebo častým změnám brání. Například pokud jste typem, který své tělo často trápí hladem nebo přejídáním, snadných výsledků nemusíte dosáhnout tak, jak jste si představovali. I v takové chvíli je možné podpořit tělo správnou a zdravou detoxikací.

Detoxikace organismu – co vám může pomoci?

Především jde o omezení nezdravého jídla, především tučného, smaženého a slazeného. Ale pokud chcete sáhnout po nějakých přírodních prostředcích, pak je dobré zaměřit se například na ostropestřec nebo chlorellu.

Ostropestřec mariánský

Jedná se o jednoleté nebo dvouletou rostlinu. Z ní získané výtažky (běžně semínka) mají blahodárné účinky především na játra. Pro detoxikaci organismu patří mezi to nejlepší. Játra se starají o látkovou výměnu a jejich správná funkce je pro chod lidského těla nezbytná. Jednoduše řečeno, v čím víc lepším stavu svá játra máte, v tím lepším stavu pak je zdraví celého vašeho těla. Na játra má vliv mnoho faktorů, nejen alkohol, ale i nezdravé jídlo a nevhodný způsob života. Ostropestřec může být drcený, v podobě semínek a podobně. Jak jej zpracovat a vychutnat poradí jednotlivý výrobce přípravku, který si vyberete.

Sáhnout můžete i po superpotravině

Příkladem může být chlorella. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších přírodních superpotravin. Sladkovodní řasa obsahuje významné množství chlorofylu, proteinů, vitamínů, minerálů, enzymů, antioxidantů a také vlákniny. Chlorellu můžete sehnat v kapslích, tabletách, v sypké směsi a podobně.

TIP NA ČLÁNEK: Co je to fermentace a čím může být prospěšná

By LNR